نویسنده: محرابی
تاریخ: ۲۴,تیر,۱۳۹۴
آخرین ویرایش: ۲۴ آذر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه
386 بازديد

معایب استفاده زیاد از پلاگین ها و افزونه ها در طراحی سایت با وردپرس

در ابتدا میخواهم یک سوال مطرح کنم:به نظر شما امکان ...

امتیاز دهید :

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
 • در ابتدا میخواهم یک سوال مطرح کنم:به نظر شما امکان دارد که یک سایت وردپرس بدون استفاده از هیچ پلاگین و افزونه ای را طراحی کنم ؟

  مسلما پاسخ شما منفی است چرا که لازمهء داشتن یک وب سایت جامع و کامل و در عین حال زیبا و کاربرپسند استفاده از پلاگین هایی است که اتفاقا برای همین منظور طراحی و ارائه شده اند.

  ولی تعداد افزونه ها و پلاگین های رایگان موجود به بیش از ۲۱هزار عدد رسیده و استفاده ی زیاد از این پلاگین ها ضرر هایی برای سایت داشته و ممکن است مشکلاتی را در این زمینه به وجود بیاورد.

  مشکلات استفاده زیاد از پلاگین ها و افزونه های زیاد در طراحی سایت با وردپرس

  در این قسمت به معرفی و بررسی برخی از مشکلاتی که به علت استفاده زیاد از پلاگین ها ممکن است در طراحی سایت با آن ها روبرو شویم ، می پردازیم، با ما همراه باشید.

  کاهش سرعت سایت

  سرعت سایت یکی از معیار های کاربران برای ماندن در سایت و یا ترک کردن آن است، علاوه بر این سرعت لود سایت تاثیر زیادی بر روی سئو سایت داشته و موتور های جستجو این ویژگی را یکی از معیار های رتبه بندی سایت در نظر می گیرند، استفاده زیاد از پلاگین ها و افزونه ها در طراحی سایت با وردپرس حجم کد های سایت را افزایش داده و زمان زیادی برای لود کامل سایت نیاز خواهد بود.

  امکان تداخل افزونه ها

  یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بخاطر استفاده زیاد از افزونه ها و پلاگین ها به وجود آید، تداخل آن ها می باشد ، ممکن است این پلاگین ها برای اجرا شدن به منابع مشترکی از دیتابیس سایت نیاز داشته باشند و هر کدام از آن ها بخواهند تغییرات خاصی را روی داده های مشترک اعمال کنند که در این صورت سایت درست کارنکرده و مشکلاتی مانند به هم خوردن جدول ها و گم شدن اطلاعات و … به وجود آید.

  پایین آمدن امنیت سایت

  امنیت سایت یکی از مهمترین چیز هایی است که در طراحی سایت باید به آن توجه ویژه ای شود، ممکن است پلاگینی که در طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرد ، دارای باگ های امنیتی بوده و امنیت سایت را پایین بیاورد ، این مقوله مخصوصا در طراحی سایت فروشگاهی و خبری اهمیت زیادی دارد.

  دسترس پذیری

  پلاگین های رایگان ممکن است بعد از گذشت مدتی پشتیبانی نشده و از کار بیافتند، این اتفاق به سایت شما ضربه زده و شاید کارکرد صحیح آن را با مشکلاتی روبرو سازد، هرچه تعداد پلاگین های استفاده شده در سایت بیشتر باشد احتمال بروز چنین خطا هایی را افزایش داده و حاشیه ریسک سایت را افزایش می دهد.

 • تازه های وردپرس رو از کانال تلگرام خانه وردپرس دنبال کنید